• ZAKAZNICKÁ LINKA
  +420 604 894 580
  l.milatova@email.cz
  Slevy
  • 10% pro seniory
  • 10% pro ZTP klienty
  • 10% pro stálé klienty
   • Po druhém objednání služby
Galerie Objednávka Průběh čištění

Průběh čištění

DOPRAVA
Liberec: ZDARMA
Mimo Liberec: 15 kč za kilometr
Minimální objednávka 600,- Kč
KONTAKT
Tel.: +420 604 894 580
E-mail: l.milatova@email.cz
(NONSTOP podpora včetně víkendů a svátků)
 
Rychlý ceník čistění koberců
S výškou vlasu do 1,5cm
1 m2 od 20 kč/m2 dle míry znečištění
Kusové koberce
do 2 m2 200,-
do 3 m2 250,-
do 4 m2 300,-
do 5 m2 350,-
Kompletní ceník
Rychlý ceník čistění čalounění
sedací
soupravy
od 500 kč (dle míry znečištění)
křeslo od 100,- / kus
kancelářské
křeslo
od 50,- / kus
židle od 20,- / kus
a Kompletní ceník
Čištění koberců je v současnosti velmi efektivní a pohodlná záležitost. Moderní špičkové stroje a čistící chemie zajistí efektivní vyčištění koberců a čalounění a to s minimálním promočením čištěné textilie. Čistící směs se samotného materiálu dotýká pouze zlomek vteřiny a koberce se tak nepromočí až do jejich spodní vrstvy. Při čištění čalounění se zabrání promočení dalších materiálů, jako je molitan nebo jiné části čištěného prostředku. Po odsátí čistící chemie jsou čištěné materiály jen mírně navlhlé.


Čistící stroje a chemie

Zastaralé metody hloubkového čištění koberců a čalounění nedokázaly odstranit nečistoty na sto procent a především zde vyvstal problém s velkým promočením a komplikovaným schnutím. Koberce mohly zatuchnout nebo vznikaly nepříjemné a nebezpečné plísně. Moderní stroje fungují jinak a tyto problémy nás naštěstí nečekají. Výkonné čerpadlo nastřikuje čistící směs na čištěný povrch, kam se ihned dostává výkonná sací turbína. Ta odsává směs obohacenou o navázané nečistoty v textilii a okamžitě z materiálu dostává i přebytečnou vodu.

Stroje na mokré čištění se nazývají extraktory. Mezi různými druhy provedení a značek se zaměříme na špičku. To jsou produkty německého výrobce Karcher, který se zabývá nejen výrobou a prodejem, ale specializuje se i na inovaci a vývoj v tomto odvětví, včetně čistící chemie.

Schnutí čištěného materiálu

Abychom měli povrch po čištění co nejrychleji vysušený, vyplatí se v místnosti zvýšit teplotu, snížit vzdušnou vlhkost a maximálně větrat. Kusové koberce je vhodné sušit přehozením nebo pověšením do mírného průvanu. Doba schnutí je závislá na několika faktorech. Kromě uvedené teploty, vlhkosti a větratelnosti je to především délka vlasu koberce nebo textilie. Čím delší a špinavější vlas je, tím více směsi bude třeba a tím více bude koberec promočený.

Postup čištění extraktorem Kärcher: