• ZAKAZNICKÁ LINKA
  +420 604 894 580
  l.milatova@email.cz
  Slevy
  • 10% pro seniory
  • 10% pro ZTP klienty
  • 10% pro stálé klienty
   • Po druhém objednání služby
Galerie Objednávka Průběh čištění

Pokládka vinylové podlahy a její možnosti

DOPRAVA
Praha: ZDARMA
Mimo Prahu: 4,- Kč/km
(od okraje Prahy)
Minimální objednávka 450,- Kč
KONTAKT
Mobi 1: 601 336 072
Mobi 2: 606 237 340
E-mail: info@cistenikobercuplzen.com
(NONSTOP podpora včetně víkendů a svátků)
Rychlý ceník čistění koberců
do 20 m218.- / m2
20 – 29 m2 17,- / m2
30 – 39 m2 16,- / m2
40 – 49 m2 15,- / m2
50 – 59 m2 14,- / m2
60 – 69 m2 13,- / m2
70 a více 9 – 12,- / m2
Kompletní ceník
Rychlý ceník čistění čalounění
sedací soupravy 50 – 70,- / místo
křeslo 60 - 80,- / kus
taburet 60,- / kus
židle 9 – 25,- / kus
matrace 90 – 120,- / kus
autosedačky 100,- / kus
kočárky 300,- / kus
Kompletní ceník
Rychlý ceník mytí oken
normální znečištění:10 – 25,- Kč / m2   
po stavebních pracích: 25 – 35,- Kč / m2
Kompletní ceník
Rychlý ceník čištění žaluzii
30 – 39 m2 16,- / m2
Kompletní ceník

Renovace domu si vyžaduje rovněž novou pokládku podlahy. Ta může být samozřejmě různá a je to individuální, protože ne každému se například dřevěná podlaha zamlouvá nebo vinylová se nemusí líbit. Ovšem je třeba upozornit na to, že trh dnes nabízí opravdu široký výběr materiálů, které se hodí do interiérů a dovedou tak zdůraznit styl majitele. Jedním z velmi oblíbených materiálů je především vinyl.

Jaký je vinyl

O vinylu lze říci, že je to vlastně vylepšený příbuzný linolea. Vinyl je vícevrstvý povlak, jehož spodní vrstvou je polyvinylchlorid, který zajišťuje jeho pevnost. Vinyl má několik vrtev, kde vrchní vrstva má ochranný, polyuretanový film, který chrání podlahu před poškozením a před vlhkostí. Také může mít protiskluzový účinek. Vynilová podlaha je ale také oblíbená i proto, že dobře imituje například dřevěnou strukturu nebo kámen, korek a podobně.

Vlastnosti a výhody vinylu

 • Cena – ta je přijatelná a to například ve srovnání s masivní dřevěnou podlahou je výhoda.
 • Široký výběr barevných vzorů, textur, takže si jistě vybere každý podle svého.
 • Vysoká odolnost proti vlhkosti. Tento parametr umožňuje používat materiál v koupelně, na chodbě nebo v kuchyni.
 • Tepelná izolace – vinyl je materiál, který je schopen dobře absorbovat teplo a tak i v chladnější místnosti může být podlaha přjemná
 • Trvanlivost a spolehlivost ptří mezi další výhody vinylové podlahy, ale jen za předpokladu, že její pokládka bude v souladu s technologickým postupem.
 • Vinyl je odolný proti mechanickému poškození a jiným vlivům.
 • Snadná instalace.
 • Jednoduchá údržba je určitě dobrou zprávou zejména pro ženy.

 

Pokládka podlah Praha

Vinylová podlaha je výborná na údržbu.

Aby každý majitel domu nebo bytu byl spokojený, může oslovit profesionály, kteří mají s pokládkou vinylu své zkušenosti. Pokládka vinylové podlahy se může provádět několika způsoby. Jedním z nich je pokládky celoplošným lepením, kdy se vinyl pokládá v rolích většinou ve větších prostorách, jako jsou výrobní haly, zdravotnická zařízení, školní zařízení a podobně. Zde je potřeba, stejně jako i v jiných případech pokládky podlahy, aby podklad byl vyrovnaný, čistý a bez nedokonalostí. Jen tak bude vinylová podlaha ve výsledku dokonalá a taková, jakou si zákazník představuje. Vinylové podlahy je možnéinstalovat i na staré podlahy, například na dlaždice nebo linoleum.

Pokládka celoplošným lepením vyžaduje také speciální lepidlo, které se nanáší na podklad pomocí válečku, po důkladném rozetření se může vinyl položit. Korková destička nebo také zátěžový váleček jsou vhodnými pomocníky pro lepší přilnavost vinylu k podkladu, ale mohou eliminovat vzduchové bubliny, které se při pokládce vinylové podlahy mohou objevit. Vzduch se dobře vytlačí a podlaha bude rovná a bez nerovností.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími vinylovými dílci je samozřejmě daleko jednodušší záležitost. Samozřejmě i tady je potřeba mít základnu čistou a rovnou, pak teprve je možné vinylové díly nalepit vedle sebe. Každý díl je opatřen na spodní straně ochrannou fólii, kterou je třeba strhnout a jednoduše přilepit na podklad. Originální pokládka vinylových dílců umožňuje vytvářet podlahovou mozaiku, kde je dovoleno vše. Vinyl má mnoho barevných odstínů a struktur.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem se pokládá v podstatě stejným způsobem, jako je tomu u laminátové plovoucí podlahy. I zde mají jednotlivé díly drážku, která přesně zapadá do dalšího dílu.

 

 

 

 

 

 

Označeno v Članky